Duyuru

DUYURU

Yayımlanan son genelgeye göre Çalışma İzin Belgelerinizi E-Devlet sistemi üzerinden alabileceksiniz. Bu belgenin alınması zorunludur.

Belge Nasıl Alınır:

1-) E- Devletinize giriş yapınız.
2-) Arama yerine “Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi Sorgulama” yazıp çıkan satıra tıklayınız.
3-) Çıkan ekran yoğunluktan dolayı bekletebilir. Ekranda bir belge göreceksiniz. Bu belgeyi indirip çıktı almanız gerekiyor.
4-) Çıktı alınan belgenizi işyeri/firma yetkilisine imzalatıp yanınızda bulundurmanız gereklidir.
Ayrıca,
Pazartesi (3 Mayıs) gününden itibaren E-Devlet platformunda yer alan İçişleri Bakanlığı E-Başvuru sistemi üzerinden görev belgesi başvurusunda bulunulacaktır.
Başvuruda bulunan çalışana dair kimlik bilgilerinin yanı sıra sokağa çıkma kısıtlaması sırasında hangi amaçla işyerinde olması gerektiği, çalışma süresi/zaman dilimi, işyeri adresi ve ikamet adresi varsa kullanacağı servis ya da özel araç plaka bilgisinin de yer alacağı görev belgesinin çıktısı başvuruda bulunan kişi tarafından alınarak işyeri/firma yetkilisine imzalatılacaktır. Daha önceden firmamız tarafından verilen belgeler ve SGK’dan alınan kayıt belgesini mutlaka yanınızda bulundurunuz. Belirtilen bilgilerin tamamı her çalışanın kendi sorumluluğundadır. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz konu olur ise lütfen İnsan Kaynaklarına danışınız.

İNSAN KAYNAKLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir